احترام گذاشتن استفاده تصویر وبگردی تهرانی

احترام گذاشتن: استفاده تصویر وبگردی تهرانی زنان تهرانی سال1313 پوشش

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

بنن در خلال بر سر قدرت آمدن ترامپ، به وولف گفته بود که در دوره ترامپ، ایالات متحده مانند آمریکای دهه 1930 می شود که برنامه های کاری عمومی بزرگ، پشت میز نشینان ر

آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

عبارات مهم : آمریکا

بنن در خلال بر سر قدرت آمدن ترامپ، به وولف گفته بود که در دوره ترامپ، ایالات متحده مانند آمریکای دهه 1930 می شود که برنامه های کاری عمومی بزرگ، پشت میز نشینان را به کارخانه های کشتیرانی، کارخانه ها و معادن باز می گرداند. ولی در عوض این طور به نظر می رسد که آمریکا به دهه 1920، یعنی دوره ی سرمایه داری نامحدود، وفور بازارهای درهم و برهم، دولت تحلیل رفته و زیاد کردن چشمگیر نابرابری بازگشته هست. آیا این چیزی بود که مردم آمریکا به خاطر آن به ترامپ رأی دادند؟

آتش و خشم بر سر کتاب مایکل وولف تا حد زیادی متمرکز بر شخصیت ها و بازی های قدرت در کاخ سفید هست. ولی پشت تمام این مسائل، یک پیشرفت مهم سیاسی قرار داد که علت شکاف میان دونالد ترامپ و استفن بنن، استراتژیست سابق او را توضیح می دهد. به نظر می رسد ترامپ پوپولیسم را رها کرده باشد.

آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

آیا وقت نامزدی ترامپ را به خاطر می آورید؟ بزرگ ترین شعار او مسئله مهاجرت بود و او وعده یک خط مشی سفت و سخت، از جمله کشیدن دیوار مرزی و اخراج تمام مهاجران غیر قانونی را داده بود. “قرارداد با رأی دهندگان آمریکایی” از جانب او، سرشار از عقاید پوپولیستی از جمله کارها سختگیرانه علیه چین و برنامه کار عمومی تریلیون دلاری بود.

برنامه های اقتصادی او، از جمله کم کردن 35 درصدی مالیات خانواده های طبقه میانگین و کسر جهت مواظبت از کودکان و سالمندان، بر روی برنامه های چشمگیر جهت طبقه میانگین متمرکز شده است بود.

بنن در خلال بر سر قدرت آمدن ترامپ، به وولف گفته بود که در دوره ترامپ، ایالات متحده مانند آمریکای دهه 1930 می شود که برنامه های کاری عمومی بزرگ، پشت میز نشینان ر

آخرین تبلیغ انتخاباتی او، تصاویری از جورج سوروس میلیاردر معروف، جنت یلن، مدیر بانک مرکزی آمریکا، و لوید بلنکفین مدیر اجرایی گلدمن ساکس را در برداشت که ترامپ در صحبت خود از آنها به بدی یاد کرد و در خصوص “ساختار قدرت جهانی مسئول در قبال تصمیمات اقتصادی که مردم طبقه کارگر را بیچاره کرده و کشور را از ثروت تهی کرده و پول را در جیب تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ و نهادهای سیاسی قرار داده است” هشدار داد.

اما ترامپ امروز چگونه است؟ دیواری وجود ندارد و مدیر جمهور اکنون صحبت از “لایحه عشق” می زند که می تواند جهت میلیون های مهاجر غیرقانونی راهی جهت دریافت شهروندی به شمار آید. روابط ترامپ با چین و یکی دیگر از کشورهایی که در وقت انتخابات از آن به شدت انتقاد کرد، یعنی عربستان سعودی، دوستانه هست. تمرکز برنامه اقتصادی او بازگرداندن مبالغ هنگفت به شرکت های بزرگ است و قانون مالیاتی او زیاد به سود شرکت ها و افراد پردرآمد است.

جالب است که این سیاست های اقتصادی از سوی بلنک فین مرد شماره 2 اسبق گلدن ساکس، گری کوهن، مدیر اجرایی شورای ملی و استیون منوچین، وزیر خزانه داری و یکی از همکاران سابق گلدمن طراحی و اجرا می شود.

آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

پوپولیسم ترامپ از کجا شروع شد؟ جهت پاسخ دادن به این سؤال، کتابی که باید خواند کتاب آغشته به شایعات وولف نیست؛ بلکه باید کتاب هوشمندانه “معامله با شیطان” نوشته جاشوا گرین را مطالعه کرد. گرین در داخل کتاب، اشاره می کند که ترامپ در اصل مخلوطی از چند نظر سیاسی داشت که به هیچ سمت خاصی گرایش نداشت. ولی بعدها شروع به صحبت کردن با رادیو و مورد خطاب قراردادن شنوندگان محافظه کار کرد و متوجه شد که جمعیت، بیش تر از پرسشها اقتصادی، به پرسشها اجتماعی و فرهنگی مانند مهاجرت تصویر العمل نشان می دهند. به نوشته گرین، ترامپ در ابتدا به نظریه کشیدن دیوار بی تفاوت بود، ولی به نقل قول از سم نانبرگ از اعضای انتخاباتی او، جهت نخستین بار در نشست آزادی ایوا در ژانویه 2015، نظریه خود را مورد آزمایش قرار داد و دید که “در میان جمعیت ولوله ای برپا شد.”

ترامپ سبکبار از هرگونه ایدئولوژی عمیق، یا هرگونه معذوریت اخلاقی، توانست این پرسشها را سریعتر از 16 رقیب اولیه خود در انتخابات میان حزبی جمهوری خواهان به کار گیرد. او با اتخاذ سختگیرانه ترین موضع ها، توانست خود را در میان دیگر نامزدها ممتاز کرده و در انتخابات جمهوری خواهان پیروز شود. این امر به علاوه سبک کاریزماتیک و جلب توجه کننده او، میان او و حزب جمهوری خواه و طبقه کارگر سفیدپوست پیوندی ایجاد کرد که به نظر می رسد فعلا غیر قابل شکستن باشد.

من با بسیاری از پیشنهادهای بنن موافق نیستم، ولی او مطمئنا در خصوص تشخیص خشونت پوپولیستی که در سراسر کشور گسترده شده، درست گفته هست. سؤال اینجاست که با گذشت وقت و خبردار شدن رأی دهندگان به ترامپ از اینکه او خلف وعده کرده هست، چه بر سر این جنبش خواهد آمد. بنن در خلال بر سر قدرت آمدن ترامپ، به وولف گفته بود که در دوره ترامپ، ایالات متحده مانند آمریکای دهه 1930 می شود که برنامه های کاری عمومی بزرگ، پشت میز نشینان را به کارخانه های کشتیرانی، کارخانه ها و معادن باز می گرداند. ولی در عوض این طور به نظر می رسد که آمریکا به دهه 1920، یعنی دوره ی سرمایه داری نامحدود، وفور بازارهای درهم و برهم، دولت تحلیل رفته و زیاد کردن چشمگیر نابرابری بازگشته هست. آیا این چیزی بود که مردم آمریکا به خاطر آن به ترامپ رأی دادند؟

بنن در خلال بر سر قدرت آمدن ترامپ، به وولف گفته بود که در دوره ترامپ، ایالات متحده مانند آمریکای دهه 1930 می شود که برنامه های کاری عمومی بزرگ، پشت میز نشینان ر

فرید زکریا – دیپلماسی ایرانی

آمریکا به جای دهه 1930 به دهه 1920 برگشت

واژه های کلیدی: آمریکا | برنامه | اقتصادی | کارخانه | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz