احترام گذاشتن استفاده تصویر وبگردی تهرانی

احترام گذاشتن: استفاده تصویر وبگردی تهرانی زنان تهرانی سال1313 پوشش

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

تنها چند ساعت بعد از طرح ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران در دیدار با رییس جمهوری روسیه، این کشور مواضع تکراری و ضدایرانی بنیامین نتانیا

واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

عبارات مهم : ایران

تنها چند ساعت بعد از طرح ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران در دیدار با رییس جمهوری روسیه، این کشور مواضع تکراری و ضدایرانی بنیامین نتانیاهو را رد کرد.

به گزارش ایرنا، نتانیاهو عصر چهارشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین در شهر سوچی روسیه نارضایتی خود را از همکاری کشور عزیزمان ایران و سوریه جهت مبارزه علیه تروریسم در این کشور اعلام کرد.

وی با ادعای خطرآفرین بودن کشور عزیزمان ایران در عرصه بین المللی گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال محکم کردن جایگاه خود در سوریه است.

واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

چند ساعت بعد از طرح این ادعای نتانیاهو، مسکو اعلام کرد که نقش پایتخت کشور عزیزمان ایران در حل و فصل مسئله سوریه سازنده است و همکاری نزدیکی با مسکو در این زمینه دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در شرکت ملل متحد در نیویورک گفت که «ما از مواضع اسرائیل در قبال کشور عزیزمان ایران آگاه هستیم، ولی نقش این کشور را در سوریه سازنده می دانیم.»

تنها چند ساعت بعد از طرح ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران در دیدار با رییس جمهوری روسیه، این کشور مواضع تکراری و ضدایرانی بنیامین نتانیا

بنا به این گزارش، وی در باره موضع نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قبال نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه به خبرنگاران توضیح می داد.

نبنزیا همچنین تاکید کرد که در واقع با تلاش های روسیه، کشور عزیزمان ایران و ترکیه روند مذاکرات آستانه جهت سوریه شکل گرفت، سه منطقه ی عاری از درگیری تشکیل شد و کار ایجاد چهارمین محدوده امن هم شروع شده است است.

دیپلمات بلندپایه روس در آخر گفت که «ما همراه کشور عزیزمان ایران از نزدیک کار می کنیم تا هر چه سریعتر نقطه نهایی بر درگیری های سوریه بگذاریم.»

واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

نتانیاهو همچنین در دیدار با پوتین بدون اشاره به بارها عملیات بمب افکن های رژیم صهیونیستی علیه نظامیان سوری جهت حمایت از تروریست ها در سوریه، گفت: ما همه با تلاش های یکسان بر داعش غلبه می یابیم که اقدامی بسیار مهم است.

وی افزود: ولی هر جا که داعش شکست می خورد و تروریست ها از بین می روند، کشور عزیزمان ایران خلاء را پر می کند.

تنها چند ساعت بعد از طرح ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران در دیدار با رییس جمهوری روسیه، این کشور مواضع تکراری و ضدایرانی بنیامین نتانیا

** سابقه مخالفت روسیه با مواضع ضدایرانی رژیم صهیونیستی:

پیشتر روسیه مواضع رژیم صهیونیستی را در زمینه همکاری مسکو با پایتخت کشور عزیزمان ایران و حزب الله لبنان جهت مبارزه با تروریسم رده کرده بود.

واکنش روس ها به سخنان ضدایرانی نتانیاهو در کرملین

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این باره گفته است: مسکو، پایتخت کشور عزیزمان ایران و حزب الله حامی سوریه علیه تروریسم هستند.

وی دوم اردیبهشت ماه امسال با تاکید بر لزوم عوض کردن رویکرد کشورهای غربی به مبارزه واقعی با گروههای تروریستی در سوریه، گفت: مسکو، پایتخت کشور عزیزمان ایران و حزب الله حامی دمشق جهت مبارزه با تروریسم هستند.

به گزارش ایرنا، لاوروف در جمع خبرنگاران گفت: اوضاع در سوریه بسیار پیچیده است و ادامه فعالیت تروریست ها وضع دشواری را در این کشور به وجود آورده است.

پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان لاوروف نوشت که ارتش سوریه با حمایت نیروی هوافضای روسیه، مستشاری نظامی کشور عزیزمان ایران و اعضای جنبش حزب الله لبنان بنا به درخواست دمشق به مبارزه با تروریسم ضدسوری کمک می کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی با مدیر جمهوری روسیه دیدار کرد که این رژیم و مسکو در باره اوضاع سوریه اختلاف مواضع زیادی دارند.

پس از تجاوزهای هوایی رژیم صهیونیستی و نشانه قرار دادن نظامیان سوری که در حال مبارزه با تروریست ها هستند، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین به تل آویو هشدار داد و تاکید کرد که باید به حق حاکمیت سوریه احترام گذارد و از تجاوز به این کشور خودداری کند.

وی 9 اردیبهشت ماه اعلام کرد: بر لزوم احترام به حق حاکمیت سوریه تاکید می کنیم و معتقدیم از انجام هر اقدامی که منجر به زیاد کردن تنش ها در منطقه می شود، باید خودداری کرد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز با اشاره به اطلاعات خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) و به نقل از یک مقام ارتش این کشور، گفت که این اقدام، تجاوز آشکار بود که در جریان آن تاسیسات واقع در جنوب غرب فرودگاه دمشق مورد حمله قرار گرفت.

زاخارووا گفت: در حالیکه نظامیان اسرائیلی از اظهارنظر در باره این حمله هوایی خودداری کردند، وزیر حمل و نقل اسرائیل بیان کرد که حمله به فرودگاه دمشق کاملا با سیاست های اصولی ما مطابقت دارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: مسکو اعمال تجاوزگرانه علیه سوریه را محکوم می کند و آن را غیرقابل قبول و مغایر اصول، معیارها و قوانین بین المللی می داند.

وی افزود: از همه می خواهیم به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه به عنوان کشور مستقل و عضو شرکت ملل احترام بگذارند. همچنین مورد نیاز می بینیم در این رابطه در باره قوانین بین المللی و نقض آن که در سال های اخیر بارها شرکای غربی از آن سخن گفته اند، یادآوری کنیم.

زاخارووا تاکید کرد: نقض حق حاکمیت سوریه هر قدر هم که بخواهند توجیه کنند، پذیرفتنی نیست. این اقدام ها صلح و امنیت بین المللی را به خطر می اندازد و پایه های نظام جهانی را به لرزه در می آورد.

با توجه به تضاد گسترده مواضع منطقه ای رژیم صهیونیستی و روسیه، آینده نگری اینکه نتانیاهو بتواند فردا به ناکامی های مکرر در مذاکرات قبلی خود آخر دهد، تقریبا ناممکن است.

ثبات مواضع مسکو در همکاری با تهران، دمشق و حزب الله علیه تروریسم، تاکید بر حمایت از برجام و لزوم اجرای آن بر خلاف ادعاها و فشارهای رژیم صهیونیستی، نشان می دهد دستاوردهای این سفر نتانیاهو، فقط می تواند تلاش جهت توسعه همکاری های اقتصادی، مشورت های سیاسی و استمرار هماهنگی ها جهت جلوگیری از برخورد هواپیماهای نظامی این رژیم و بمب افکن های روسی بر فراز سوریه باشد، لیکن انتظار نمی رود روسیه راهبردها و همکاری های موفق منطقه ای خود را به خاطر رژیم صهیونیستی نیمه تمام رها کند.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | ایرانی | همکاری | ایرانی | تروریسم | نتانیاهو | رژیم صهیونیستی | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz